facebook
nk
youtube
mobi
rss
   
pl
en
strona główna
Noc Teatrów
Noc Teatrów
Fot. www.krakow.pl

 

Na tę jedną noc największe place Krakowa, ogródki, piwnice i skwery  zamieniają się w teatralne sceny. Spektakle baletowe, teatry ognia i tańca, niezliczone warsztaty i spotkania z aktorami. Podczas nocy teatrów zobaczyć można również najlepsze spektakle sezonu. Wiele z nich opartych jest na pozawerbalnym przekazie, łatwym do odczytania przez zagranicznych turystów. Dlatego też Noc Teatrów cieszy się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród lokalnej publiczności, ale przyciąga wielbicieli tej dziedziny z całej Europy.

W roku 2011 dla zainteresowanych widzów przewidywane są również liczne atrakcje – m.in. Krakowski Teatr Scena STU przygotuje retransmisję spektaklu pt. „Król Lear” W. Szekspira, w reż. Krzysztofa Jasińskiego, na ekranie multimedialnym na fasadzie budynku Teatru.

Teatr „Bagatela” zaprezentuje „Hamleta” w reż. M.Sobocińskiego, na wielkim ekranie multimedialnym (róg ul. Karmelickiej i ul. Krupniczej). Spektakl będzie dostępny dla szerokiej publiczności (widownia na ul. Szewskiej).

Na okoliczność V edycji Nocy Teatrów powstanie również scena na płycie Rynku Głównego przy Kościele św. Wojciecha, na której wystąpią teatry tańca, natomiast po przeciwległej stronie Rynku (od strony Ratusza) zostaną zaprezentowane dwa spektakle plenerowe: „ŚLEPCY” (Teatr KTO) oraz „FAUST” (Teatr A’Part).

 

 

Data komunikatu: 2011-06-09 pokaż metkę
Osoba publikująca: JOANNA HADAM
Podmiot publikujący: Krakowskie Noce
Wyślij znajomemu
Dodaj do ulubionych
przeglądarka
Dodaj do:
facebook
wykop
gadu gadu
Blip
NK