facebook
nk
youtube
mobi
rss
   
pl
en
strona główna
Noc Jazzu
Noc Jazzu
Fot. www.krakow.pl

Noc Jazzu to impreza organizowana w ramach cyklu Krakowskie Noce. Zainaugurowana została w 2007 roku podczas jubileuszu 750-lecia lokacji Krakowa. W trakcie tej szczególnej Nocy prezentowane są różne gatunki jazzu w wykonaniu czołówki artystów z Europy i świata. Koncerty odbywają się w różnych miejscach: na Małym Rynku, w klubach jazzowych i innych przestrzeniach, dobieranych indywidualnie do charakteru koncertu. Na jednej scenie spotykają się najwybitniejsi przedstawiciele młodej sceny jazzowej oraz jazzu tradycyjnego. Spotkania z melomanami w klubach trwają do późnych godzin nocnych.

W roku 2008 na placu Szczepańskim wystąpiła Urszula Dudziak; rok później w 2009 na Małym Rynku zagrali m.in. Nils Landgren, Władysław „Adzik” Sendecki, Joao Bosco, NDR Big Band i Marek Bałata.
W 2010 roku, podczas nocy poświęconej muzyce Chopina, krakowianie oraz turyści mogli posłuchać koncertów m.in. Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Chopin Warsaw Paris Jazz Quintet & Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, a w Rotundzie - legendarnej grupy Laboratorium.

W tym roku (2011) zaplanowano m.in. wykonanie kompozycji symfonicznej „Spring Suite” Jarka Śmietany przez orkiestrę symfoniczną, pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz występ The Sindicate autorskiego projektu Marka Bałaty w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej.

Data komunikatu: 2011-05-10 pokaż metkę
Osoba publikująca: Administrator MPI
Podmiot publikujący: Krakowskie Noce
Wyślij znajomemu
Dodaj do ulubionych
przeglądarka
Dodaj do:
facebook
wykop
gadu gadu
Blip
NK